Cukry i substancje słodzące

Aktywne filtry

Zdrowsze alternatywy białego cukru – zamienniki cukru dla diabetyków i osób na diecie. Oryginalny ksylitol fiński, stewia, erytrytol, cukier kokosowy, nierafinowany cukier trzcinowy.

Cukry i substancje słodzące

Cukier dodawany jest obecnie nie tylko do słodyczy i słodkich przekąsek, ale też wielu różnych dań, wypieków i innych produktów spożywczych. Składnik ten nie jest jednak zalecany w zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie. Dlatego na co dzień w kuchni warto stosować zdrowe cukry i substancje słodzące o obniżonej kaloryczności oraz pochodzenia naturalnego. Takie produkty znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Zdroweslodycze.pl.

Dlaczego warto stosować naturalne substancje słodzące?

Nieracjonalne dobieranie produktów w diecie i spożywanie dużej ilości cukru w postaci sacharozy stanowi jedną z głównych przyczyn występowania problemów natury zdrowotnej. To najczęściej powód występowania otyłości, obserwowanej u coraz młodszych osób, ale także próchnicy zębów i chorób związanych z układem trawienia. Nadmierne spożywanie białego cukru i produktów zawierających ten składnik może również prowadzić do rozwoju cukrzycy, wzrostu poziomu trójglicerydów czy choroby niedokrwiennej serca.

Nie oznacza to jednak, że z codziennej diety trzeba wyeliminować substancje słodzące. Z powodzeniem mogą zastąpić je zdrowe cukry dostępne pod wieloma postaciami w sklepie internetowym Zdroweslodycze.pl. Substancja słodząca pochodzenia roślinnego i naturalne słodziki dla cukrzyków wspomogą nie tylko układ pokarmowy, ale też zwalczą apetyt na słodkości bez spożywania pustych kalorii. Naturalne substancje słodzące to wybór, który sprzyja nie tylko odchudzaniu i prawidłowej diecie, ale również kształtowaniu właściwych nawyków wśród dzieci i młodzieży.

Jakie substancje słodzące naturalne oferujemy?

Wśród naturalnych substancji słodzących dostępnych w sklepie internetowym Zdroweslodycze.pl znajdziesz m.in. erytrytol, ksylitol i stewię dostępne w opakowaniach o różnej pojemności i pod kilkoma postaciami. To zarówno substancje słodzące dostępne w tradycyjnych granulkach, jak i w formie cukru pudru, dzięki czemu doskonale sprawdzą się do deserów czy wypieków.

Oferujemy również stewię w wygodnych w użyciu tabletkach, która z powodzeniem zastąpi cukier i sztuczne, chemiczne słodziki podczas słodzenia napojów. Takie substancje dla cukrzyków to wygoda i wybór, który zapewni ulubiony smak kawy czy herbaty bez potrzeby rezygnowania z codziennych przyjemności.

Wśród dostępnych naturalnych substancji słodzących, które będą odpowiednie zarówno dla diabetyków, jak i osób na diecie, znajduje się również ksylitol fiński w wygodnych saszetkach idealnych do zabrania ze sobą do pracy lub w podróż. Wiele z oferowanych artykułów opatrzonych jest również certyfikatem BIO, co stanowi gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa stosowania.

Jakie jeszcze substancje słodzące oferujemy? Syropy i cukry ekologiczne

W naszej ofercie dostępny jest również syrop z agawy, syrop daktylowy czy syropy klonowe w wersji bezglutenowej. To doskonała substancja słodząca dla osób z uczuleniami pokarmowymi i nadwrażliwością jelit. Proponujemy także cukier trzcinowy, cukier kokosowy oraz wyjątkowy cukier różany o niepowtarzalnym aromacie.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą naturalnych substancji słodzących. Chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy w dokonaniu wyboru.