O NAS


Niezdrowe słodycze


Nie znam osoby, która w ogóle nie lubi słodyczy.. tzn. podobno takie osoby istnieją, ale chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że większość ludzi (mniej lub bardziej) lubi słodycze.


Jedni mają słabość do czekoladowych smakołyków, inni uwielbiają coś pochrupać. Jeszcze inni nie wyobrażają sobie dnia bez kawałka ciasta do kawy. Dzieci kochają żelki, lizaki i kolorowe cukierki, ale też uwielbiają piec z mamą ciasteczka czy ciasta.

Nie potrafimy żyć bez słodyczy, chociaż powodują one ciągłe wyrzuty sumienia. Owszem, osładzają nam życie, poprawiają nastrój i nie wyobrażamy sobie bez nich świętowania, ale też psują się nam od nich zęby, przybywa kilogramów, uzależniają i w większości są po prostu niezdrowe..
Problem z jedzeniem


Większość producentów produktów spożywczych robi wszystko, aby jak najwięcej zarobić, więc wciskają chemiczne dodatki i wypełniacze gdzie tylko się da. Oczywiście w każdym produkcie tych substancji jest niby dozwolona ilość, ale jeśli są PRAWIE WE WSZYSTKIM CO JEMY, to czy łącznie nie zjadamy tego stanowczo za dużo?

Tymczasem coraz więcej osób ma „problem z jedzeniem”. Dookoła mnie jest sporo osób z nietolerancjami pokarmowymi. Alergie wykrywa się u wielu dzieci a nawet u dorosłych ludzi, którzy nigdy wcześniej nie mieli tego problemu..

Czy zawsze tak było czy to znak naszych czasów? Może te chemiczne bonusy w jedzeniu mają na nas większy wpływ niż nam się wydaje?


Świadomy wybór


Mniej więcej od takich przemyśleń zaczął się rodzić w mojej głowie pomysł na zdroweslodycze.pl

Coraz więcej osób interesuje się tym, co je i dba o to aby to jedzenie było wartościowe. Powstaje mnóstwo blogów z przepisami na zdrowe słodkości.

Znajomi i przyjaciele wymieniają się sprawdzonymi przepisami albo nazwami produktów ze tzw. dobrym składem. Coraz więcej czasu spędzamy przy półkach w sklepie czytając etykiety zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, którym nakarmimy siebie lub bliskich.


Zdrowe = niesmaczne?


Bardzo mnie cieszy ten trend. Ale świadomie wybierać jedzenie to jedno. Uwierzyć, że zdrowe słodycze i przekąski mogą być pyszne to drugie.

Wśród wielu osób nadal pokutuje opinia, że zdrowe = niesmaczne a już zdrowe słodycze czy przekąski na pewno mają smak płyty wiórowej (w najlepszym razie z dodatkiem rodzynek).

Tymczasem na świecie jest mnóstwo ludzi tworzących świetne smakowo rzeczy bez ulepszaczy. Co tam na świecie – w Polsce istnieje już wiele firm, które oferują nam naprawdę pyszną alternatywę w stosunku do produktów „masowych”. Tylko szkoda, że nie wszyscy o tym wiedzą..

Prawdziwa czekolada od której się chudnie, pieczone paluszki, pyszne ciasteczka, cukierki z dodatkiem naturalnych barwników i wiele innych produktów. Niektóre z certyfikatem BIO czy FAIR TRADE, ale też takie, które mimo braku certyfikatu oferują rozsądny skład. Wartościowe i smaczne składniki zamiast pustych wypełniaczy i sztucznych aromatów.
zdoweslodycze.pl 


Coś dla tych co bez laktozy, bez cukru czy bez glutenu i coś dla tych wege. Dla tych co na diecie i dla tych aktywnych sportowo. Dla siebie i dla dziecka. Na imprezę albo na przyjęcie urodzinowe. A także do wysłania komuś słodkiego upominku z naszą pomocą (Zdrowa Poczta Słodyczowa).

Każdemu należy się czasem słodka chwila. Ta, którą chcemy zaoferować jest pyszna i na dodatek korzystna dla zdrowia i samopoczucia. Bez sztucznych barwników, szkodliwych substancji słodzących i konserwantów – po prostu jedzenie zamiast chemii.

Do tego dział ze składnikami żeby czasem upiec / przygotować coś samemu. Takie słodkości mają największą wartość i smakują najlepiej! Przepisy we współpracy z blogerami i „naszymi” producentami będziemy umieszczać na blogu.

Tak, będzie również BLOG (+ fanpage na Fb). Tam, oprócz przepisów na różne pyszności, będziemy zamieszczać trochę treści związanych z tematem, ale też czasem zapoznawać Was z naszymi produktami i ich historią.

Mam nadzieję, że nie tylko będziecie nas obserwować, ale też pomożecie kształtować cały projekt (więcej w dziale „współpraca”). Byłoby super!

Dziękuję za uwagę. Teraz zapraszam do zapoznania się z naszą pyszną ofertą i życzę Wam smacznego.


Ola